دسته بندی ها

بهترین روش برای دکلره کردن موها

بهترین روش برای دکلره کردن موها

بهترین روش برای دکلره کردن موها – نوع رنگ دکلره مو بستگی به نوع مو دارد و البته سلیقه؛ دکلره کردن و مش کردن موها معمولا باعث آسیب رسانی به فافت موها می شود.

بخصوص خانم هایی که موهای شکننده و ظریفی دارند باید بیشتر مواظب موهایشان باشند تا آسیب کمتری به آنها برسد.

در ادامه راه کارهایی به شما می گوییم تا با بهترین روش برای دکلره کردن موها آشنا شوید و در نتیجه موهای سالم و خوبی داشته باشید و از شکننده شدن موهایتان جلوگیری گیری کرده باشید.

بهترین روش دکلره کردن مو بدون آسیب رسانده به آن

چگونگی رساندن موها به پایه ۱۰

جهت راندن موها به پایه ۱۰ در دکلره، پیمانه پودر دکلره همراه با ۱۲۰ میل اکسیدان ۱۲ درصد کاملا ترکیب نمایید و سپس روی موها بزنید. اجازه دهید مواد ۱۵ دقیقه روی موها باشد و یا اینکه تا زمانی که مو رنگ باز کند.

به این نکته توجه داشته باشید که پودر دکلره پس از مدت زمان کتاهی زورش گرفته خواهد شد و از آن به بعد است که قدرت تخریب پیدا می کند، موهایتان را با کمک نرم کننده مناسب شسته و به آرامی خشک نمایید نگذارید که رطوبت و نم روی موهایتان باقی بماند.

اکنون می بایست دوباره ۲ پیمانه پودر دکلره را همراه با ۱۵۰ میل اکسیدان ۹ درصد به علاوه یک قاشق سوپ خوری از ماسک مو را باهم مخلطو نمائید. سپس به میزان ۱۵ دقیقه روی سر خود قرار دهید و بعد از آن مانند مرحله قبلی موهایتان را با نرم کننده خوب شسته و خشک نمایید.

در قسمت بعدی دکلره کردن موها می بایست ۲ پیمانه پودر دکلره را همراه با ۱۵۰ میل اکسیدان شماره ۱ مخلوط نمایید. سپس مدت ۱۵ دقیقه روی موهای سرتان قرار دهید و در پایان مانند مراحل قبل موهارا کامل شسته و خشک نمایید.

در صورت تمایل می توانید در آخر از یک رنگساژ مناسب نیز استفاده نمایید و بعد از آن رنگ اصلی را بزنید. اگر مایل هستید که پایه ۱۰ بدون قرمزی باشد استفاده از رنگساژ می تواند به شما کمک کند.

 

6507525_f260

نحوه استفاده از رنگساژ قبل از رنگ اصلی در دکلره

جهت رسیدن به رنگ موها در دکلره، اکنون می بایست ۱۲۰ میل اکسیدان شماره یک را همراه با ۴ بند انگشت (۴ میل) واریاسیون آبی را با هم مخلوط نمایید و همانند یک شامپو روی سر استفاده کنید و سپس به آرامی ماساژ دهید. اگر مناسب سلیقه شما نبود می توانید این مرحله را مجدد تکرار کنید.

رنگ بلوند اروپایی موها

برای رسیدن به رنگ بلوند اروپایی موها ابتدا مطالبق با آموزشی که گفته شود موها را به پایه ۱۰ برسانید. بعد از آن ترکیبی که در ادامه گفته خواهد شد را به دقت بر روی موهایتان بمالید.

 

PASADENA, CA - APRIL 25: (L-R) Heidi Montag sighting at the Westminster Presbyterian Church on April 25, 2009 in Pasadena, California. (Photo by Jason Mitchell/BuzzFoto/FilmMagic)

مواد لازم رنگ بلوند اروپایی:

بلوند پلاتینه به میزان۵۰ میل (N10)

بلوند پلاتینه طلایی به میزان ۲۰ میل (G10)

نقره ای ۹۰/۰۱ به میزان۲۰ میل

واریاسیون نقره‌ای به میزان ۱۵ میل

و در نهایت اکسیدان شماره ۱، به اندازه دو برابر رنگ

– رنگ بلوند مسی با‌ هایلایت کره ای

ابتدا مطالبق با آموزشی که گفته شود موها را به پایه ۱۰ برسانید. بعد از آن ترکیبی که در ادامه گفته خواهد شد را به دقت بر روی موهایتان بمالید.

ترکیب زیر را درست کنید و با دقت روی همه قسمت‌های موهایتان بمالید.

مواد مورد نیاز بلوند مسی با هایلایت کره ای:

بلوند مسی روشن به میزان ۳۰ میل (K6)

بلوند روشن به میزان۴۰ میل (N8)

بلوند طلایی خیلی روشن به میزان۳۰ میل (G8)

اکسیدان شماره ۲، به اندازه دو برابر رنگ

فرمول رنگ خاکستری برای موهای دکلره

روشن‌ترین بلوند دودی (۱۰/۱) به میزان ۳۰ میل

نقره‌ای ۹۰/۰۱ به میزان ۴۰ میل

روشن‌ترین بلوند خاکستری به میزان ۴۰ میل (A10)

(روشن کننده) به میزان ۱۵ میل

واریاسیون خاکستری به اندازه ۱۰ میل

واریاسیون نقره‌ای به اندازه ۱۵ میل

واریاسیون آبی به میزان ۵ میل

اکسیدان شماره ۲ به اندازه دو برابر رنگ

توجه: برای به دست آوردن این رنگ حتما باید موها را به پایه ۱۰ برسانید.

f1703_20080337-3_bleaching-379x500

جهت دکلره کردن موها باید شرایطی را برای موهایتان فراهم کنید که توجه شما را به آن جلب می کنیم :

– در صورتی که موی شما طبیعی باشد ممکن است از موها از تیره به رنگ زرد روش تا تولانیته رنگ پلاتینی تغییر میکند. به این نکته توجه داشته باشید که دکلره موهای تیره و مشکلی به مراتب سخت از موهای روش است.

– در صورتی که بخشی از موها از قبل رنگ شده باشد این احتمال وجود دارد که بعد از دکلره کردن مو به رنگ نارنجی و یا قرمز بزند.

– در صورتی که قبل از دکلره مو توسط حنا، رنگ های طبیعی و گیاهی و یا رنگ های تیره شیمیایی رنگ کرده باشید، ممکن از هنگام دکلره ترکیب رنگ موهای شما به خوبی در نیاید. ممکن است رنگدانه های آبی و زرد با هم ترکیب شوند و به شکل سبز پر طاووسی در آیند. در صورتی که موهای شما اینچنین است حتما قبل از دکلره با آرایشگر خود در میان بگذارید.

– بعد از دکلره کردن، موهایتان را در زیر کلاه پلاستیکی قرار ندهید. این عمل باعث می شود محلول دکلره خشک شود و نتیجه مورد نظر را روی موها نداشته باشد. همچنین باعث می شود ظرافت و حالت موها از بین برود.

بهترین پودر برای دکلره کردن موها

امروزه برندهای مختلفی در بازار می توان یافت که پودر دکلره عرضه می کنند. اما به طور کلی آنها به دسته تقسیم می شوند.

الف) پودرهای دکلره سفید: این نوع پودرها جهت موهای حساس، نازک و شکننده استفاده می شوند و عملکرد ضعیف تری نیز دارند.

ب) پودر دکلره آبی: این نوع پودر دکلره جهت موهای طبیعی و سالم استفاده می شود و قوی تر از پودر دکلره سفید است. به طور کلی معمولا به این شکل است که اگر موها رنگ تیره داشتند از پودر دکلره آبی و در صورتی که رنگ موها روشن تر باشد می توان از پودر دکلره سفید استفاده کرد. دقت داشته باشید که برای جلوگیری از سوختگی و پوسیدگی مو در هنگام دکلره مدام موها را کنترل نمایید و مقاومت آنها را بررسی کنید. اگر قسمتی از مو را جدا نمودید و کش می بایست بلافاصله موها را شسته و خشک نمایید.

منبع: تالار نت

درباره نویسنده

foxdata.ir@gmail.com

مطلب مرتبط